خبر خبر

خود ممیزی فرودگاهی برای نخستین بار در فرودگاه اردبیل اجرا شد
برای نخستین بار در سطح فرودگاه‌های کشور، خود ممیزی فرودگاهی در فرودگاه اردبیل انجام شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه اردبیل؛ سید فخرالدین هاشمی مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: ممیزی داخلی فرودگاه اردبیل با هدف پیشگیری، اصلاح یا ترمیم و پیاده‌سازی زیرساخت‌های ایمنی، به‌منظور شناسایی خطرات، نواقص و ایرادهایی که باعث کاهش ایمنی می‌شوند، صورت گرفت.

وی با بیان اینکه این ممیزی داخلی به‌صورت کاملا داوطلبانه(خودممیزی) انجام شد، افزود: مميزي داخلی فرآيندها، براساس سند 4113 سازمان هواپيمايي كشوري و ضميمه 19 ايكائو مبني بر الزام استقرار سيستم مديريت ايمني توسط ارائه دهندگان خدمات فرودگاهي و ناوبري انجام شد که مرحله نخست آن در شش ماه نخست سال به صورت داوطلبانه در سطح فرودگاه اردبیل برگزار شد.

هاشمی فرودگاه اردبیل را فرودگاهی استراتژيك و بسيار مهم در شمالغرب كشور دانست و با اشاره به حضور شركت‌هاي مختلف هواپيمايي و تلاش برای افزایش پروازی ایمن در مسیرهای جدید، هدف از انجام ممیزی داخلی را آماده‌سازی فرودگاه اردبیل برای استقرار سامانه مديريت ايمني و اخذ گواهينامه فرودگاهي اعلام کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های اردبیل با اشاره به اینکه درك كلي از مفهوم ايمني در سطح کارکنان فرودگاه اردبیل وجود دارد، گفت: اما فقدان آموزش‌هاي موثر، هوشمند و سيستماتيك مهمترين چالش ما برای ارتقاء ايمني در چارچوب سيستم مدیریت ایمنی است.

فخرالدین هاشمی با اشاره به نتایج حاصل از ممیزی داخلی مذکور، ميزان رضايت از سطح ايمني فرودگاه اردبیل را با توجه به حجم مسافر و تعداد پروازهای هفتگی، مورد قبول دانست و بر تلاش بیشتر برای ارتقاء فرهنگ ایمنی و رفع نقاط ضعف تاکید کرد.

لازم به ذکر است؛ ممیزی‌های فرودگاهی، میزان انطباق عملکرد دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف فرودگاه را با استانداردهای بین‌المللی با هدف اصلاح و ترمیم نواقص، مشخص و تعیین می‌کند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد