خبر خبر

نخستين جلسه شوراي عالي ايمني شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران
رحمت‌اله مه‌آبادي در نخستين جلسه شوراي عالي ايمني شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران گفت: مديريت ايمني يك بحث فرايندگراست و نياز داريم تا يك تيم قوي و فراگير كه صاحب تجربه و دانش از بخش‌هاي مختلف است، راهبري اين حوزه را بر عهده بگيرد.

به‌گزارش روابط‌عمومي شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران؛اين جلسه صبح امروز(دوشنبه) با حضور رحمت‌اله مه‌آبادي(رئيس هيات مديره و مديرعامل)، سيداحمد مومني‌رخ(عضو هيات مديره و راهبر عمليات هوانوردي)، حسين اسفندياري(قائم‌مقام مديرعامل در امور فرودگاه‌ها)، سعيد اكبري(معاونت عمليات هوانوردي)، اميرحسين رحيمي(سرپرست مديريت ايمني)، عليرضا عسگري(مديركل سابق مراقبت پرواز)، محمدصادق ديجوري(مشاور معاونت عمليات هوانوردي) و كاپيتان جهانبخش(عضو كنوني هيات مديره و معاون آموزش هواپيمايي سپهران و مدير سابق ايمني و معاون سابق آموزش شركت هواپيمايي آسمان) در دفتر مديرعامل شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هواي ايران برگزار شد.

مه‌آبادي در ابتداي اين جلسه با اشاره به اهميت مديريت ايمني در عرصه صنعت هوانوردي به ويژه شركت فرودگاه‌ها و نابري هوايي ايران اظهار كرد: مديريت ايمني يك بحث فرايندگراست و نياز دارد يك تيم قوي و فراگير كه صاحب تجربه و دانش از بخش‌هاي مختلف است، راهبري اين حوزه را بر عهده بگيرد. ما نيز تلاش مي‌كنيم از نگرش تماي اعضاي اين شورا استفاده كنيم.

وي افزود: اميدوارم با استفاده از دانش و توان متخصصان صنعت فرودگاهي، ابزار لازم فراهم آيد تا بتوانيم مانع از بروز سوانح شويم و در حقيقت، اين كار اصلي ما است. اگر هم خداي نكرده سانحه‌اي رخ داد، بايد بتوانيم از تكرار آن جلوگيري كنيم.

رئيس هيات مديره و مديرعامل شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران تاكيد كرد: بايد از وجود وزيري فرهيخته و دانشمند و دلسوز در راس وزارت راه‌وشهرسازي و رئيس متفاوت و همدل در راس سازمان هواپيمايي كشوري و همچنين گروه همدل در هيات مديره شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران نهايت بهره را ببريم تا زيرساخت‌هاي لازم براي مديريت ايمني ايجاد شود.

 

مه‌آبادی مهمترین اقدام در عرصه مدیریت ایمنی را فرهنگ ایمنی و اشاعه آن و تعریف فرآیندهای سازمانی در حوزه عملیاتی و ستادی خواند و بر آن تاکید کرد.

وی برون سپاری برخی از وظایف مدیریت ایمنی نظیر ممیزی‌های فرودگاهی و استفاده از متخصصان بازنشسته صنعت و بکارگیری تجارب آنها در این مقوله را مورد توجه قرار داد.

مه‌آبادی از اعضای شواری عالی ایمنی خواست تا جنبه اقتصادی و تجاری ایمنی را در دستور کار خود قرار دهند

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد